Kontaminácia dieselových vozidiel je 25 -krát nad zákonným limitom

Nové dieselové vozidlá sú až 25 -krát oproti limitu zákonnej kontaminácie, odhalila nová výskumná štúdia testov emisií výrobcov.
Celosvetová rada pre čistú dopravu (ICCT) zistila, že typické vozidlo vytvára sedemkrát viac oxidov dusíka ako štandard Euro 6, ktorý sa minulý mesiac dostal do vplyvu.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Iba jedno z 15 vozidiel, ktoré boli testované, splnil 60 mg na kilometer, pričom najhorší výsledok zasiahol ohromujúcich 2 000 mg za km.
• Diesely, ktoré vyvolávajú nezákonnú kontamináciu vzduchu po celej Veľkej Británii
Nebezpečné hladiny oxidov dusíka boli spojené s nespočetnými predčasnými úmrtiami vo Veľkej Británii, ako aj zvyšujúca sa popularita dieselových vozidiel bola veľkým faktorom. Je to vedený v Londýne primátor Boris Johnson, aby vznášal koncept nabíjania vodičov nafty za dodatočný poplatok za preťaženie.
Britské testy kontaminácie, ktoré boli vyvolané emisnou analýzou, odhalili Mercedes C200, ako aj Citroen C4 Cactus trikrát limit – však uviedla, že nemusí uvoľniť celé údaje pre všetky testy.
Testy sa uskutočňovali v podmienkach v reálnom svete a zahŕňali rýchle výbuchy zrýchlenia, ako aj dlhšie obdobia, ktoré sa pohybujú rýchlosťou 60 mph. To je dosť odlišné od oficiálnych testov, ktoré sa vykonávajú v spravovanom laboratóriu s hladkým, ako aj jemným zrýchlením. ICCT uviedol, že výsledky, ktoré prelomili limit, boli zaznamenané počas typickej jazdy, ako aj v extrémnych momentoch.
• Investície vo výške 11 miliónov GBP do vodíkového paliva
Vicente Franco, výskumný pracovník ICCT, ako aj autor výskumnej štúdie, uviedol, že výsledky dokázali, že niektorí výrobcovia stanovili správnu inováciu, ale nebolo nevyhnutne správne využívané. Napríklad selektívna technológia katalytickej redukcie je kalibrovaná výrobcami, aby pracovala na svojom vrchole počas oficiálnych testov, a nie v skutočnej jazde na svete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post