BMW AD zakázaná zobrazenie nebezpečnej jazdy

BMW TV inzerát pre systém pohonu štyroch kolies spoločnosti XDRIVE bol zakázaný v súčasnom type v britskej televízii po tom, čo Úrad pre marketingové požiadavky (ASA) ho uviedol , nebezpečné, ako aj nezodpovedné jazdy “.
Minútová reklama (vyššie) ukazuje celý rad XDrive vybavených BMW, ktoré sú poháňané terénne na snehu, ako aj bahno, rovnako ako aj zábery dizajnov, ktoré sa poháňajú na ceste v podmienkach mokrého počasia.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Recenzia BMW 520D XDRIVE 2017
ASA, ktorú podporil Blur’s Tuse 2, vzrušujúca skalná hymna, uviedla, že „niektoré scény vytiahli polohu z verejných ciest“, premýšľal o terénnych scénach „významne sa nelíšilo od prostredí, s ktorými sa diváci môžu stretnúť. ”
ASA pokračovala: „Prezentácia schopnosti systému XDrive sa rýchlejšie, nebezpečnej a nezodpovednej jazdy … poskytovaná v kontexte vzrušenia“. Rovnako zvýraznil inštanciu X5 „Zdá sa, že šmykuje na špinavej ceste“.
BMW napadol túto interpretáciu „šmyku“ a tvrdil, že X5 preukázal „mierne zníženie trakcie“, pretože sa zvýraznila technická schopnosť systému XDrive. BMW tiež tvrdil, že autá a nákladné autá boli poháňané bezrizikovým a zodpovedným spôsobom.
Výrobca automobilov a nákladných automobilov dodal, že Blur’s Tuse 2 bol vybraný na očarovanie cieľového publika reklamy, a pravdepodobne nepravdepodobne naznačil, že autá a nákladné autá boli poháňané vysokou rýchlosťou.
Napriek týmto bodom – ako aj pravda, iba jedna osoba z odhadovaných 9,3 milióna, ktorí videli, že reklama sťažovala – reklama ASA považovala za BMW, porušil tri marketingové kódy.
Pravidlá týkajúce sa záujmu ustanovujú motorové reklamy nesmú motivovať „nebezpečné, konkurencieschopné, nezvážené alebo nezodpovedné riadenie“, ako aj „nesmú demonštrovať charakteristiky sily, zrýchlenia alebo manipulácie, s výnimkou odstráneného kontextu bezpečnosti“.
Pozrite sa na tie najlepšie SUV, ako aj 4×4, ktoré si môžete kúpiť v roku 2018 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post