Elektronický automobil Hacking v Hacking Hacking

Hacking bol zodpovedný za takmer polovicu krádeží vozidla v Londýne minulý rok, metropolitná polícia potvrdila.
Nová vlna zločinu automobilov znamená, že zlodeji už nemusia rozbiť okno alebo zlomiť zámok, aby ukradli auto, a namiesto toho môže za 10 sekúnd naprogramovať zariadenie na odomknutie vozidla.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Gadgety, ktoré sú k dispozícii online, môžu oklamať auto, aby si mysleli, že je prítomný inteligentný kľúč alebo bude zapojený priamo do ECU, aby sa vytvoril prázdny kľúč.
Metropolitná polícia uviedla, že 47 % z 21 000 krádeží v hlavnom meste v roku 2013 bolo v dôsledku tejto metódy. Jedným z mála spôsobov, ako bojovať proti problému, je nainštalovať systém sledovania certifikovaného Thatchamom, ktorý pracuje osobitne na cieľový ECU a umožňuje sledovanie a obnovenie vozidla políciou.
Je pravdepodobné, že špičkové autá boli v minulom roku najviac zamerané na zlodeji a priemerná hodnota ukradnutých automobilov a zotavených bola v roku 2013 40 000 GBP, čo bolo v predchádzajúcom roku o 6 000 GBP.
Mike Briggs, manažér bezpečnostného výskumu spoločnosti Thatcham, povedal: „Výrobcovia automobilov sa veľmi zameriavajú na riešenie tohto problému a vieme, že pokrok sa dosiahol za posledné dva roky.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post