Obmedzenia červenej trasy sa zvyšujú, keď sa rady snažia zmierniť preťaženie

Rastúci počet britských rád zaviedol v posledných piatich rokoch obmedzenia parkovania na červenú cestu, čo viedlo k 14-násobnému zvýšeniu trestných poplatkov za posledných päť rokov. .
V Londýne v Londýne boli zavedené dvojité červené čiary a ďalšie obmedzenia červenej trasy, ako sú jednotlivé červené čiary a označené červené trasy, aby sa predišlo parkovaniu šoférskych na rušných priechodoch. Pretože v hlavnom meste sa objavilo 360 míľ červenej trasy, pričom šoféri uložili pokutu 110 GBP za parkovanie na trasách a preprava pre Londýn generovala príjem vo výške 32,8 milióna GBP vo finančnom roku 2016/17 z pokuty.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Najlepšie parkovacie aplikácie pre váš telefón
Ostatné miestne orgány teraz sledujú žalobu, pričom 15 rád mimo Londýna potvrdzuje, že buď zaviedli červené trasy, alebo to plánujú urobiť. Deväť rád už má zavedené schémy, pričom šesť orgánov potvrdzuje, že sú naplánované.
Deväť miestnych orgánov mimo hlavných červených trás sú: Aberdeen, Blackburn, Castle Donington, Coventry, Leeds, Nottingham, Reading, Sheffield a Solihull. V kombinácii tieto úrady za posledných päť rokov vydali 19 287 sankcií v hodnote 1 350 090 GBP. Rast schém červenej trasy znamená, že počet sankcií sa zvýšil z 766 v roku 2015 na 10 499 v prvých 10 mesiacoch roku 2019.
Solihull, West Midlands, bol jedným z prvých miest mimo Londýna, ktorý predstavil obmedzenia, a mesto má teraz 19 míľ červených trás, ktoré v roku 2019 generujú pokuty v hodnote približne 73 290 GBP. Trafford, Thurrock, Brighton, Leicester a Newcastle.
Hovorca Združenia miestnej samosprávy (LGA) nazval Red Traces „Vital bezpečnostné opatrenie pre cesty, kde je nevyhnutné zabezpečiť, aby sa prevádzka neustále pohybovala a znížila preťaženie“. LGA tiež zdôraznila, že príjmy z trestov z červených smerov sa vynakladajú na parkovacie služby, pričom prebytočný príjem prechádza do miestnych dopravných projektov, ako je výplň výmolu a cestovné z koncesionárneho autobusu.
Nicholas Lyes, vedúci politiky ciest v RAC, uviedol, že cítil, že „červené trasy boli zavedené z najlepších dôvodov, ktoré zaručujú prístup k pohotovostným službám a zabezpečenie dopravného toku nie je narušený parkovanými vozidlami, než ako nový spôsob, ako priniesť ďalší príjem pre rady s obmedzenými hotovosťami “.

Myslíte si, že obmedzenia parkovania červenej trasy sú dobrý nápad? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post