Honda je elektrická iba do roku 2040, pričom technológia batérií s pevným štátom prichádza koncom 20. rokov 20. storočia

Honda oznámila, že sa zameriava na 100 % elektrické alebo vodíkové palivové články s batériou alebo vodíkové palivové články poháňané na „hlavných trhoch“ do roku 2040.
V rámci nového elektroinštalácie elektrifikácie spoločnosť tvrdí, že 40 percent jej predaja na niektorých najväčších trhoch na svete bude pozostávať buď z elektrických alebo palivových článkov do roku 2030, pričom do roku 2035 sa zvýši na 80 percent. Plán však odkazuje iba na sever na sever Amerika, Japonsko a Čína.

Honda E: Dlhodobý prehľad testov

Kľúčom k elektrifikácii je vývoj úplne novej platformy elektrických automobilov. Honda, s názvom E: Architecture, v nasledujúcich rokoch uvedie na tejto novej platforme novú sériu elektrických vozidiel. EV používajúce túto platformu sa začne najskôr v Severnej Amerike, predtým, ako sa neustále rozptýli na celom globálnom trhu. Neboli oznámené žiadne technické špecifikácie, ale Honda potvrdila, že platforma bola vyvinutá interne.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Spoločnosť Honda sa bude zaoberať svojím domácim trhom s elektrifikáciou, počnúc čisto elektrickým automobilom KEI v roku 2024. Spoločnosť tiež tvrdí, že získa rovnako veľa surovín pre batériu vozidla z Japonska na podporu miestnej ekonomiky.
V Severnej Amerike sa značka spojila s spoločnosťou General Motors s cieľom vyvinúť dva „veľké modely EV“, do roku 2024, ktoré budú používať rovnakú technológiu Ultium Battery, ktorá sa nachádza v novom čisto-elektrickom hummeri. Jeden z týchto nových modelov bude mať odznak Honda, zatiaľ čo druhý bude označený ako Acura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post