Benzínové motory novej generácie, aby sa Mazdas stal čistými ako elektrické autá

Mazda, potvrdili podrobnosti o svojich ďalších benzínových motoroch Skyactiv. Tieto budú namontované na ďalšiu generáciu automobilov, pravdepodobne sa začnú ďalším Mazda6 v roku 2018 a ponúknu 30 -percentné zlepšenie efektívnosti.
To znamená, že dnešný benzín Mazda3 s 118 koní by sa zlepšil z 55,4 MPG a 119 g emisií CO2, na približne 70 MPG a menej ako 85 g/km.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Napriek tvrdeniam sa však nové motory testujú iba na Dynos v centre výskumu a vývoja v Mazde v Japonsku a ešte musia poháňať auto.
Tretia generácia benzínového motora Skyactiv, ktorá sa týka v roku 2025, to zlepšuje na približne 50 g/km, s emisiami CO2 s dobrým kolesom tak nízkymi, že sú blízko ako tie súčasných elektrických automobilov.
Mazda na predstavenie techniky HCCI Engine Tech
Súčasné benzínové motory Skyactiv sú prirodzene ašpirované, skôr ako preplňované a znížené, pretože Mazda tvrdí, že výhody účinnosti v reálnom svete a pohonnosť sú lepšie.
Motor novej generácie, nazývaný Skyactiv-G Generácia 2, prijme homogénny zapaľovací systém zapaľovania spaľovania (HCCI).
Súčasný benzínový motor SkyActiv obsahuje kompresný pomer 14: 1. Ale ďalší benzín Mazdy to berie na 18: 1, čo znamená, že kompresia piestov môže spôsobiť zapálenie paliva, rovnako ako nafta.
Funguje to až na 50 percent zaťaženia škrtiacej klapky, čo umožňuje motoru prevádzkovať veľmi štíhle množstvo paliva, ale takmer bez emisií NOx a tuhých znečisťujúcich látok, vďaka čomu je rovnako účinný ako palivová nafta, ale čistejšia ako benzín.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Eterniti ArtemisEterniti Artemis

Britská firma Eterniti predstavila Artemis SUV na Pekingovej motorovej show. Auto bolo predtým známe ako Hemera a koncom minulého roka debutovalo vo Frankfurte. Eterniti nazýva Artemis za „super-suv“ a je