Lotus odhaľuje Levu Lightweight Electric Sports Car Architecture

Lotus odhalil zásadný nový komponent pre svoje celo-elektrické športové vozidlá novej generácie. Volá LEVA (ľahká elektrická automobilová architektúra), je to elektrifikovaný zadný pomocný rám, ktorý bude začlenený do platformy E-Sports, pretože podporí nové športové vozidlo Lotus, ktoré prichádza v roku 2026, ako aj nová generácia Alpine A110.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Leva môže byť postavená v troch konfiguráciách (príklady uvedené v malom dvojmiestneho športovom aute, dvojmiestne športové vozidlo s dlhším rázvorom a 2+2) bývanie buď jedno alebo dvojité nastavenie motora. Je vhodný pre batérie v rozsahu od 66,4 kWh s veľkosťou do 99,6 kWh, s „hrudnou“ batériou namontovanou vertikálne za kabínom alebo 66,4 kWh „doska“ batérie namontovaná vodorovne pod podlahou.

Nová Lotus Emira poháňaná: Prvá recenzia Button Jenson

Menšie dvojmiestne športové vozidlo uvedené ako príklad má rázvor najmenej 2 470 mm (ktoré je približne o 100 mm kratšie ako Emira) a je poháňané jediným elektrickým motorom s výstupom až 469 koní.
Väčší dvojmiestny športový automobil Lotus bude merať oveľa viac ako 2 650 mm medzi šokovými vežami a bude poháňaný oveľa silnejším motorom s motorom s motorom s rozmermi 650 kW (alebo 872 koní). Model 2+2 bude mať podobné rozmery, ale bude k dispozícii s jednoduchým alebo duálnym nastavením motora.
Jednoducho-fits-všetci zadný pomocný rám bude vyrobený z hliníkovej zliatiny s vysokou pevnosťou vyvinutou Brunel University London-a Lotus tvrdí, že bude o 37 percent ľahší ako jednotka namontovaná na Emira poháňanú V6 . V pravom lotosovom móde budú zadné kolesá tiež pripevnené k štruktúre s dvojitými kosťami, čo udrží pneumatiky na asfalte lepšie ako koncové ramená alebo torzný lúč.
Richard Moore, výkonný riaditeľ inžinierstva v spoločnosti Lotus, uviedol: „Projekt Leva je teraz rovnako revolučný ako architektúra Elise, ktorá bola v roku 1996. V skutočnom Lotus Spirit sa dosiahli významné úspory hmotnosti po celý čas so zameraním na maximálny výkon, efektívnosť a bezpečnosť a bezpečnosť byť od začiatku skonštruovaný do konštrukcie. “
Čo si myslíte z novej elektrickej architektúry spoločnosti Lotus? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post