Kupujúci automobilov by mohli získať kompenzáciu po nárokoch na opravu cien pre lodné spoločnosti

motoristov a spoločností, ktoré si kúpili alebo prenajali nový automobil v období od októbra 2006 do septembra 2015, by mohli mať nárok na kompenzáciu podľa tvrdení, že päť prepravných spoločností sa sprisahalo na opravu Ceny, ktoré účtovali za prepravu nových automobilov a dodávok do Veľkej Británie. Odhaduje sa, že 80 percent motoristov, ktorí si kúpili automobil alebo dodávku počas vyššie uvedeného obdobia, mohlo byť preplnené v dôsledku kartelu.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Kompenzácia by mohla dôjsť v dôsledku právneho konania v skupine, ktorá bola podaná na britský súťažný odvolací tribunál (CAT) podľa zákona o právach spotrebiteľov. Akcia tvrdí, že päť námorných nosičov – mol, „k“ línia, NYK, WWL/Eukor a CSAV – sa zúčastnilo kartelu, ktoré mohli vidieť predajcovia prebaľovaní za náklady .

Ako získať čo najlepšie riešenie pri nákupe nového automobilu

Pretože prípad sa podáva súdom pre súťaž v súťaži, postihnutí kupujúci sa v predvolenom nastavení automaticky zadávajú nárok a mohli by dostať kompenzáciu až 60 GBP za každý nový automobilový alebo ľahký komerčný automobil zakúpený alebo prenajatý v danom období. Odhaduje sa, že celkové náklady na nárok sú viac ako 150 miliónov GBP.
Kupujúci automobilov od výrobcov vrátane Ford, Vauxhall, Volkswagen, Peugeot, BMW, Mercedes, Nissan, Toyota, Citroen a Renault môžu byť ovplyvnené prípadom a tí, ktorí chcú zistiť oveľa viac alebo zaregistrovať svoj záujem, môžu ísť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post