Tvorcovia automobilov naliehajú na EÚ, aby investovali do výrobcov automobilov na výplň vodíka

, vyzvali Európsku úniu, aby „zvýšila“ investície do staníc vodíka, pretože súčasná infraštruktúra „vážne chýba“.
Združenie európskych automobilových výrobcov (ACEA) hovorí „strategický plán pre paneurópske nasadenie infraštruktúry pre vozidlá s palivovými článkami“ .
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Elektrické autá vs vodíkové autá
Väčšina zamerania na poskytovanie alternatívne poháňaných vozidiel sa týkala elektrických automobilov a ich nabíjacích bodov, pričom vodíkové vozidlá zostali pozadu.
Minulý rok bolo v Nemecku otvorené približne 17 nových vodíkových staníc, čím sa celkový počet v krajine zvýšil na 60; To je v porovnaní s približne 25 000 nabíjačkami EV. Vo Veľkej Británii je okolo 15 000 nabíjačiek EV oproti iba 17 vodíkových staníc.
Kritici vodíkových automobilov poukazujú na ich výdavky (Hyundai Nexo a Toyota Mirai stoja viac ako 60 000 GBP), ako aj na ich vzácnosť a zložitosť. Medzitým je tiež problematická výroba vodíkového paliva, pričom väčšina prvku je zachytená pomocou fosílnych palív.
Advokáti vodíka však citujú výhody paliva, a to, že autá bežiace na vodíku sa dajú opakovať tak rýchlo ako modely s benzínovými a dieselovými motormi a ponúkajú podobný rozsah. Samotné autá nevyrábajú žiadne emisie na konzervy, ako voda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post