Volkswagen Beetle LSR je najrýchlejší chrobák na svete

, je spravodlivé povedať, že ani špičkový chrobák Volkswagen nie je zostavený pre rýchle šialenstvo, ktoré si môžete vychutnať. Ale jeden špeciálne upravený chrobák je určite. Volkswagen Beetle LSR je auto modifikované v továrni, ktoré bolo zaznamenané v rekordnom 205 mph v Bonneville’s Salt Flats v Utahu. LSR znamená záznam o rýchlosti pôdy, takže sa nepochybuje o motívu za tvorbou automobilu.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Vďaka predpisom o rýchlosti pôdy existuje iba určitá miera modifikácie, ktorá sa pre auto stále kvalifikuje ako chrobák – oveľa viac funkcií štandardného automobilu bolo zachovaných, ako by ste si mohli myslieť.
• Najrýchlejšie cestné vozidlá na svete
10

Motor nebol rozdelený, aby sa vytvoril priestor pre dragster turbínu s horným palivom-namiesto toho je LSR chrobáka vybavený rovnakým 2,0-litrovým štvorvalcovým benzínovým benzínom TSI ako továrenskými modelmi. Je pravda, že to bolo trochu rozčúlené – teraz produkuje 543 koní a viac ako 570 nm krútiaceho momentu, s láskavým dovolením nového turbodúchadla, nových piestov, vačiek, spojovacích prútov a hlavičiek. Ale aspoň blok motora zostáva. Všetky tieto úpravy prichádzajú s láskavým dovolením spoločnosti Thr Manufacturing, ladiacej spoločnosti v Kalifornii.
• Vynikajúce rekordy sveta automobilov
Samotný Volkswagen udržiaval doplnky k minimálnemu chrobákovi LSR, ale vylúčil interiér tak, aby sa zmestil do klietky Roll, ako aj pridanie aerodynamických vylepšení do vonkajšej strany. Modifikované zavesenie sedí auto dole na zem a bola pridaná predná vzduchová priehrada. Padáky boli tiež pripojené k zadnej časti, aby pomohli spomalenie, hoci to nie je možnosť, ktorú by sme očakávali, že sa v továrňových nákupných automobiloch čoskoro uvidíme.
10

Chrobák LSR dosiahol priemer 205,122 mph počas úseku s jednou míľou, ale v skutočnosti vrazil na 208 mph v jednom bode. Vodič, Preston Lerner, povedal: „Mali sme dostatok energie na to, aby sme šli ešte rýchlejšie, ak by soľ nebola taká útržkovitá. Ale stručne vidieť 208 míľ za hodinu na digitálnom odčítaní bolo zážitkom, na ktorý nikdy nezabudnem. “
Volkswagen Beetle LSR rozbil predchádzajúci rekord rýchlosti pôdy pre chrobáka. Bol postavený v roku 1988 a auto dosiahlo 175 mph.
Prajete si, aby VW vložil 543 koní do štandardného chrobáka? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post