Nový Ford C-Max 2014 zobrazený na Paris Motor Show

, rovnako ako Ford aktualizoval S-Max, Focus a Focus Estate, teraz je prepracovaný C-Max a Grand C-Max.
Kompaktné päť a sedem sedadlové MPV sú založené na rovnakej platforme ako Focus a získajú podobné vizuálne a mechanické vylepšenia. Znamená to novú chrómovú lichobežnú mriežku a sadu oveľa viac tvarovaných svetlometov. Ford tiež presunul podložky Jets do čelného skla, aby pomohol trochu vyčistiť čiary.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

V zadnej časti boli zadné svetlá prepracované a bootlid je plynulejší. K dispozícii sú aj dve nové vonkajšie farby pre obe autá: hnedo-šedá farba Caribou (videná na Grand C-Max) a Red Rush, ktorá sa na našich obrázkoch aplikovala na C-Max.
Interiér získava rovnaké zjednodušené rozloženie ako zaostrenie, sústredené okolo nového osemp-palcového farebného dotykového obrazu. To teraz riadi veľkú časť infotainment, ktorá umožnila spoločnosti Ford zbaviť sa mnohých malých, mätúcich tlačidiel z odchádzajúceho C-maxu. K dispozícii je aj nový systém Sync 2 – to so sebou prináša väčšie využitie hlasových príkazov.
Vodiči môžu upraviť teplotu kabíny alebo dokonca povedať „mám hlad“, aby zistili, kde sú najbližšie reštaurácie.
Prepracovaná stredová úložná konzola poskytuje oveľa viac miesta, zatiaľ čo Ford vylepšil kapacitu horného úložného priestoru na prístrojovej doske. Existuje aj nové pripojenie USB na nabíjanie telefónu.
Aktualizácie motora sledujú tie, ktoré sa používajú na zameranie, takže existujú nové 1,5-litrové dieselové modely TDCI a 1,5 benzínových modelov ECOBOOST, ktoré poskytujú rovnakú silu ako odchádzajúce jednotky s rozlohou 1,6 litra, ale so zlepšením hospodárstva paliva.
Ford povedal, že 1,0-litrový ECOBOOST sa bude naďalej ponúkať a môže sa vrátiť 99 g/km v piatich sedadlách C-Max-z 117 g/km v súčasnom modeli.
Predaj nových modelov sa začína začiatkom budúceho roka a po vedení zamerania Ford bude chcieť ponechať počiatočnú cenu C-Max 17 650 GBP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post