Volkswagen XL1 s cenou od 99 000 GBP vo Veľkej Británii

Volkswagen potvrdil, že XL1 bude stáť 98 515 GBP, keď príde na jeseň do Veľkej Británie.
V továrni Osnabruck v Nemecku sa vyrobí iba približne 200 výrobných modelov, pričom do Veľkej Británie sa vydáva okolo 30 príkladov vysoko efektívneho hybridu doplnku.
Aj keď je stále možné zaregistrovať záujem o nákup XL1, zdroje v rámci spoločnosti už potvrdili značnú mieru úroku.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Okrem exkluzivity používanej v takom obmedzenom priebehu je príťažlivosť spoločnosti Volkswagen predovšetkým na oficiálnej kombinovanej ekonomickej hodnote 313 MPG a emisií iba 21 g/km CO2, čo z neho robí veľa efektívneho výrobného vozidla s tekutými výrobkami.
Čiastočne je to vďaka plug-in hybridnému hnaciemu úseku, ktorý kombinuje kompaktný dvojvalcový dieselový motor TDI 47 koní 800 ccm a elektrický motor 27 koní. XL1 môže zasielať celkom 74 koní na zadné kolesá pomocou modifikovanej sedemstupňovej prevodovky DSG, môže XL1 zasiahnuť 0-62 mph za 11,9 sekundy pred maximálnym vybavením elektronicky obmedzeným 99 mph. Alternatívne v režime iba elektrického režimu môže dvojmiestne skrývať 31 míľ, čím sa vytvára nulové miestne emisie.
Volkswagen tiež tvrdo pracoval na zlepšení účinnosti tým, že vyhodil čo najväčšiu váhu-tesne pod štvrtinou vozidla sa vyrába z ocele alebo železa, pričom plast, ktorý sa používa uhlíkom, ktorý sa používa na udržanie kerbweight na 795 kg.
XL1 bol tiež aerodynamicky optimalizovaný, pomocou tvaru „slznej kvapky“ oxidovanej tunelom, ktorý obklopuje zadné kolesá a vidí štandardné zrkadlá krídla nahradené malými kamerami. Takýto pokrok viedol k koeficientu odporu 0,189-Nissan GT-R je 0,27-čo zjavne naznačuje, že 62 mph sa môže udržiavať na úrovni cesty iba s 8,3 koní.
Podľa projektovej manažérky Lianne McKnightovej sa táto technológia nakoniec odfiltruje na veľa hlavných VW a opisuje XL1 ako „príklad typu vozidla, ktorý môžeme jazdiť o 15 rokov“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post