New Volkswagen Jetta 2014 odhalil

Salon Volkswagen Jetta Saloon dostal obnovenie stredného veku pred debutom na New York Motor Show budúci týždeň. Jemný facelift a aktualizovaný rozsah motora tvoria väčšinu zmien, pričom predaj vo Veľkej Británii sa začína v auguste a prvé dodávky naplánované na november.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Vizuálne zmeny sú minimálne, pričom predný koniec má na sebe prepracovanú mriežku chladiča a pretvorený predný nárazník s novými integrovanými hmlovými lampami. Ponúkajú sa aj voliteľné svetlomety Bi-Xenon, ktoré obsahujú denné svetlá LED. V zadných zmenách sa objavia nové zadné svetlá a jemne pretvorený nárazník.
Vo vnútri je nový dizajn volantu, voliteľný farebný multifunkčný displej, nové interiérové ​​akcenty a vysokohorské lemovanie. Sedadlá môžu byť tiež orezané v nových látkových farbách a vzoroch.
Mechanicky bola súčasná 1,6-litrová nafta vynechaná zo zostavy motora, pričom k dispozícii je vývoj súčasného 1,4-litrového benzínu a 2,0-litrovej nafty. Teraz je k dispozícii 1,4-litrový motor TSI s rozlohou 148 koní, zatiaľ čo 2,0-litrový motor TDI je dodávaný s možnosťou 109 koní alebo 148 koní. Oficiálne údaje o hospodárstve sa ešte musia odhaliť.
Všetky modely budú vybavené technológiou Bluemotion, ktorá pomôže zvýšiť účinnosť, ktorá obsahuje funkcie, ako sú pneumatiky Stop/Start a nízko valcovacieho odporu. VW tiež zlepšila aerodynamickú účinnosť Jetta o 10 percent.
Jetta je najpredávanejším automobilom VW v Severnej Amerike, pričom v roku 2013 sa predalo viac ako 189 000 modelov v porovnaní s približne 2 000 predajom Spojeného kráľovstva. Oficiálne ceny sa odhalia bližšie k štartu vozidla, ale ceny by mali zostať okolo známky 21 000 GBP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post