Peugeot RCZ Facelift

Peugeot odhalil facelifované kupé RCZ a využil šancu predstaviť jeho veľa silného cestného vozidla vôbec – 260bhp RCZ R.
RCZ R je oficiálne konceptom, avšak Peugeot overil, že do konca budúceho roka budete môcť získať niečo veľmi podobné.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

RCZ R, ktorý bol dokončený v pozoruhodnej zmesi Matt Black aj Copper, aby zodpovedal supercaru Onyx, využíva vyladenú verziu 1,6-litrového preplňovaného motora THP. Je to presne ten istý motor Citroen, ktorý je namontovaný na jeho koncepcii pretekov DS4, ktorý je videný na základe ženevskej motorovej show už v marci.
Napriek mimoriadnej výstupu oveľa viac ako 160 koní na liter budú emisie CO2 Peugeot viazané na 155 g/km.
Spodné, zavesenie odvodené od motoristického športu, uchvátené pneumatiky, ľahké kolesá, ako aj diferenciál Torsen Limited Slip na prednej náprave sa ubezpečí, že má zvládanie jeho sily.
Pre tých, ktorí majú radi svoje vozidlá o niečo menej extrémne, má základný dizajn aj kolo aktualizácií. Najdôležitejšie je úplne nový predný koniec, ktorý nahrádza starú mriežku, ako aj nos odobratý z poklopu 308.
Je ovplyvnená novšími návrhmi, ako sú 208, ako aj 508, zatiaľ čo centrálny prívod vzduchu sa zmenšil a zvýraznil dvoma chrómovými tyčami, ktoré bežia pozdĺž vrcholu, aby sa získal oveľa viac zdržanlivejší vzhľad.
Beh pod ním je ešte viac širší prívod vzduchu, ktorý tečie do dvojice denných svetiel LED. Šesť žiaroviek LED je nastavených vo vzorke pazúry prikývnutím smerom k odznaku Peugeotovho leva.
Interiér je ponechaný hlavne sám, okrem nového laku čierneho prevodového stupňa, ako aj vložky z kožených dverí na špičkových GTS.
Ponúka sa však viac možností personalizácie. Existujú tri farby pre strešné oblúky – hliník, piesok alebo matná čierna – zatiaľ čo voliteľné čierne balenie spája matné čierne oblúky s čiernymi tyčami v mriežke, čiernych brzdových strmene a zrkadlách čierneho krídla.
Do tela je možné pridať pruhy, ako aj obtisky RCZ, teraz sa ponúka 10 štýlov zliatiny kolies – až 19 palcov – ako aj športové balenie, ktoré dodáva menší volant, kratší prevodovka a zosilňovač hluku Pre výfuk je možné kúpiť na benzínových modeloch.

Odroda motora je identická, takže zahŕňa benzín 1,6 THP s 200 koní alebo 156 koní alebo 2,0 HDI s 163 koní. Facelifted RCZ sa bude predávať v prvom štvrťroku budúceho roka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post