Nový ombudsman spotrebiteľov na manipuláciu s sťažnosťami automobilov a nákladných automobilov

Bola spustená nová bezplatná služba ombudsmana, ktorá pomáha spotrebiteľom usilovať sa o sťažnosti týkajúce sa automobilov z druhej ruky.
Nový ombudsman spotrebiteľa dúfa, že vyplní medzery v existujúcom systéme, ktorý ľuďom zmätený, kde sa majú obrátiť. Súčasné nastavenie často núti spotrebiteľov prijať konečné rozhodnutie spoločnosti alebo vyplatiť, aby prešli súdom s malými nárokmi.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Nový ombudsman bude riešiť všetky sťažnosti spotrebiteľov s osobitným zameraním na autá z druhej ruky, ako aj na opravy automobilov a nákladných vozidiel vrátane servisu. Je to webová služba ponúkaná na adrese www.consumer-omhudsman.org. Táto služba je založená na Spojenom kráľovstve a „žiadny problém je príliš malý“.
Spustenie prichádza, keď najnovšie údaje ukazujú, že v minulom roku bolo 66 miliónov sťažností na výrobky, ako aj služby – čo sa rovná sťažnosti každých 1,2 sekundy.
• Sprievodca nákupom nového auta
Ombudsman Services – ktorá spustila novú službu zameranú na auto – tiež našla mnohých spotrebiteľov, ktorí zažívajú problém, stále nekonajú žiadne kroky. Odhaduje sa až 40 miliónov problémov, ktoré sa neuskutočnili, pretože ľudia mali pocit, že „nestojí za to“.
Táto služba je ďalšou silou v Arsenále spotrebiteľov pred prepracovaným zákonom o právach spotrebiteľov, ktorý nadobúda účinnosť vo Veľkej Británii od októbra 2015.
Lewis Shand Smith, hlavný ombudsman v Ombudsman Services, povedal: „Náš výskum ukazuje, že ako národ sa sťažujeme viac ako kedykoľvek predtým, avšak frustrujúco nie vždy vieme, kam ísť.
• Nájdenie najlepšej dohody o financovaní automobilov a nákladných automobilov
„V dôsledku toho sme otvorili naše dvere sťažnostiam v akomkoľvek type sektora. Je to dobré pre spotrebiteľov, pretože poskytne rýchle, nezávislé riešenie problému bez rizika právnych účtov, ako aj vystavených súdnych konaní.
„Je to tiež dobré pre služby, pretože má správny odpravný systém zavedený, čo znamená, že rozvíjajú dôveru spotrebiteľov.“
Majitelia automobilov sa budú môcť obrátiť na spotrebiteľského ombudsmana, aby vstúpil za predpokladu, že spoločnosti dali „primerané množstvo času“ až osem týždňov na vyriešenie problému.
Ak ombudsman zistí v ich prospech, potenciálne kroky podniknuté na to, aby sa záležitosť napravila, by mohlo zahŕňať ospravedlnenie alebo kompenzáciu.

Máte sťažnosť na auto? Povedzte nám o tom v sekcii komentárov nižšie. Náš tím strážnych psov môže byť schopný pomôcť …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post