Použitý predaj automobilov až o 11,5% v roku 2021

použitý predaj automobilov vo Veľkej Británii zvýšil o 11,5% medziročne v roku 2021. Celkom 7 530 956 z sekundových motorov zmenilo ruky, hoci toto číslo je stále 5,5 za Cent nižší ako predbežný päťročný priemer.
Použitý trh s automobilmi bol silný začiatkom roka, podľa spoločnosti Motor Producers and Traders (SMMT), s najlepším Q2 zaznamenanými. Dopyt po odhodlaných automobiloch bol tlačený polovodičovým nedostatkom znižujúcou dostupnosť nových automobilov. To však viedlo k vyšším cenám a nízkym zásobám, ktoré naznačovali, že použitý predaj bol na konci roka, pričom v Q4 klesol o 3,1 %.

Použité automobilové financovanie vysvetlené: PCP, PCH, lízing, pôžičky a špičkové tipy

Dopyt po elektrických a plug-in hybridných modeloch dosiahol rekordné úrovne, s predajom o 119,2 % a 75,6 %. Konvenčné hybridné transakcie tiež vzrástli o 50,3 %.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Používa sa predaj benzínu a nafty automobilov, medzitým sa zvýšil o 10,7 % a 9,8 %. To znamená, že 96,6 % všetkých použitých predajov automobilov v roku 2021 bolo stále obvykle poháňaných.
Približne 32,7 % predávaných automobilov boli Superminis, čo z neho robí najobľúbenejší segment, zatiaľ čo čierna bola najobľúbenejšou farbou – na rozdiel od trhu s novými vozidlami, kde je Gray obľúbený.
Mike Hawes, generálny riaditeľ SMMT, povedal: „Je dobré vidieť návrat použitého automobilového trhu k rastu, aj keď je aktivita stále pod miestom, kde sme boli predpandemickí.
„S globálnym nedostatkom polovodičov, ktoré sa majú zmierniť koncom tohto roka, vydaním stláčania nových dodávok automobilov, očakávame oveľa viac z najnovších, najčistejších a nulových emisných modelov pre druhých vlastníkov.
„Dopyt po osobnej mobilite sa počas pandémie bezpochyby zlepšil, takže je dôležité, aby sme mali zdravý nový predaj automobilov, aby sme riadili obnovenie flotily a použitý automobilový trh, ak máme zlepšiť kvalitu ovzdušia a riešiť zmenu podnebia.“
Kúpili ste v poslednej dobe použitý automobil? Ako sa vám cítili podmienky na trhu? Dajte nám vedieť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post