Sťažnosti týkajúce sa automobilového financovania sa zvýšia o 64% pri automobilovom poistení neďaleko

Automobile Finance Deals a Automobile Insurance Pravidlá patrili medzi nové údaje medzi najvyššími sťažnosťami na odvetvia pre finančného ombudsmana, podľa nových údajov.
Napriek tomu, že v roku 2016 celkovo zaregistroval 237 576 sťažností, čo predstavuje 14 % pokles, ombudsman zaznamenal znepokojujúce 64 % nárast sťažností na financovanie automobilov.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Počet ľudí, ktorí sa obrátia na ombudsmana o probléme so svojou spoločnosťou Finance Company, dosiahol 5 029 v roku 2016, z 3 072 v roku 2015. Ombudsman pripisoval časť tohto rastu rastúcemu počtu automobilov zakúpených na financovaní, ktoré teraz predstavujú takmer deväť z desiatich nových automobilov vo Veľkej Británii. Ombudsman minulý rok vyriešil štvrtinu sťažností na nákup prenájmu.
• Financovanie správy o zlej úverovej správe: Čo je to financovanie subprime a mali by ste ho zvážiť?
Ombudsman povedal: „Videli sme omnoho viac sťažností týkajúcich sa dohôd o nákupe prenájmu ako celku. A keďže predaj nových automobilov naďalej rástol, počuli sme od ľudí, ktorí uzavreli dohody PCP. “
Nárast nových predajov automobilov však nemusí byť jediným prispievajúcim faktorom, ako začiatkom roka, úrad pre finančné správanie uviedol, že začne skúmať „nezodpovedné“ postupy financovania v sektore financovania automobilov. Strážny pes uviedol, že sa obáva nedostatku transparentnosti na trhu a ľudí, ktorí sú tlačení do obchodov, ktoré si možno nemôžu dovoliť.
Financovanie vozidiel nebolo jediným priemyslom, ktorý zaznamenal nárast sťažností. Problémy týkajúce sa automobilového poistenia tiež vzrástli o 38 percent. V minulom roku sa s ombudsmanom spojilo 11 844 ľudí o svojej politike automobilov, z 8 585 v roku 2015, čím tvorilo takmer tretinu všetkých poistných sťažností.
Úvery denníka, kde motoristi používajú svoj denník ako kolaterál na pôžičku, boli ďalším odvetvím, ktoré zaznamenalo prudký nárast sťažností. Aj keď počet ľudí, ktorí sa sťažujú na ich veriteľa, vzrástol z 59 na 103 medzi rokmi 2015 a 2016, predstavovalo to 75 % nárast pre ombudsmana.
Máte obavy z rastúceho počtu sťažností na finančné prostriedky na automobily a motorové poistenie? Už ste niekedy mali dôvod sťažovať sa? Povedzte nám v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post