Rivian poskytol stimuly britskej vlády na výstavbu britského továrne

, amerického výrobcu nákladného automobilu a SUV, poskytla vláda Spojeného kráľovstva stimuly na výstavbu zariadenia na výrobu vozidiel vo výške 1 miliardy GBP v Somersete, podľa finančného obdobia.
Perky zahŕňajú nový východ z diaľnice M5 pre ľahký prístup k závodu, odporúčanie železničného spojenia v oblasti a rôznych výcvikových zariadení. Stránka s rozlohou 635 akrov by sa mohla použiť na výrobu batérií, zostavu automobilov alebo oboje, ak majú plány pokračovať. Dohoda by pravdepodobne zahŕňala finančnú podporu daňovníka Spojeného kráľovstva, pričom investícia by mala mať hodnotu oveľa viac ako 1 miliardu GBP.

Nová recenzia jazdy Rivian R1T

Podľa FT Rivian zvažuje aj návrhy z najmenej dvoch ďalších európskych krajín. Amazon sa tiež podieľa na rozhovoroch, pretože Rivian sa do roku 2030 spojil so značkou s cieľom vyrobiť 100 000 dodávok elektrickej dodávky.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Závod bude prvým výrobným zariadením spoločnosti Rivian mimo USA a poskytne firme oporu, ktorú potrebuje na ľahký prístup na trhy Spojeného kráľovstva a EÚ. Zostavenie v Spojenom kráľovstve by tiež poskytlo automobilovému priemyslu ďalší výstrel v ramene po oznámení spoločnosti Nissan, že vybuduje výmenu listov v Sunderlande a nedávnu reštrukturalizáciu Stellantis, ktorá zabezpečila budúcnosť prístavu Ellesmere.
Očakáva sa, že spoločnosť Rivian začne dodávky svojho elektrického pick-upu R1T v januári 2022 a porazí ako Tesla Cybertruck a Ford F-150 Lightning na Punch. Pripojí sa k nemu sedemročný SUV SUV s názvom R1S, ktorý bude konkurovať modelu Tesla X.
Ceny za začatie vyzdvihnutia od 67 500 dolárov v USA (približne 48 000 GBP), za ktoré kupujúci dostanú štvorkotorovú elektrickú hnaciu sústavu, čas 0-60 km / h po tromi sekundami a maximálny rozsah oveľa viac ako 300 míľ na štarte Modely, hoci budú nasledovať varianty s dlhším rozsahom.
Cena SUV je od 70 000 dolárov (zhruba 50 000 GBP) a má rovnaké vynikajúce technické špecifikácie, aj keď s nižšou vlečnou kapacitou 3 500 kg.
Obe autá tiež dostávajú priestranný interiér s vyhrievanými sedadlami, vyhrievaným volantom a veľkou dotykovou obrazovkou a arzenálom bezpečnostnej technológie, ktoré sú štandardne.

Teraz si prečítajte naše úpadky najlepších elektrických automobilov v predaji …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post