BMW kolesá z uhlíkových vlákien v blízkosti výroby

BMW plánuje zavedenie technológií uhlíkových vlákien založených počas projektu BMW I3 a I8, ako aj stredobodom súpravy ultraľahkých, úplne uhlíkových vlákien ráfiky.
Je to duchovné dieťa Lightweight Building Manager BMW, Franz Storkenmaier. Po vytvorení nového systému industrializácie uhlíkových vlákien pre pod značkou BMW I bola teraz úlohou objaviť ďalšie využitie pre svoje patenty. Medzi veci, ktoré jeho tím objavil, patrí úplný volant z uhlíkových vlákien, jednostupňový hriadeľ z uhlíkových vlákien pre BMW X5 a novú uhlíkovú plastickú zlúčeninu, ktorá je ľahká aj silná, vyrobená z výrobného odpadu I3.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Recenzia videa BMW i3
V skutočnosti to nie je len to, že spoločnosť BMW založila nové kolesá z uhlíkových vlákien, ale tiež vytvorila hybridné koleso z uhlíkových vlákien/zliatiny s lúčmi z zliatiny, ako aj okrajom uhlíkových vlákien. Rovnako ako teraz musia len presvedčiť európskych regulátorov, že sú silní na to, aby boli na uliciach bez rizika.
“Ušetríme hmotnosť 25 percent v porovnaní s kovanými zliatinovými kolesom s hybridným kolesom, ako aj jedným 10 percent, ak je to úplne uhlík,” uviedol pán Storkenmaier.
“Je to najdôležitejší typ hmotnosti, pretože je to nevykonaná hmota, ako aj tu, ako sa menia hromadné výhody.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post