Austrálsky supercar sa zameriava na Bugatti Veyron

Austrálsky podnikateľ odhalil plány na vybudovanie supercaru Bugatti Veyron-Rivall. Paul Halstead, šéf svojej vlastnej automobilovej dizajnérskej a inžinierskej spoločnosti známy ako HAL, vyhlasuje, že automobil použije dve 7,0-litrové Chevrolet V8S priskrutkované spolu na vytvorenie jednotky W16 14,0 litra W16.
Výkon bude poskytnutý zadným kolesám cez šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku a diferenciál s obmedzeným sklzom, zatiaľ čo vaňa a panely z uhlíkových vlákien a telové panely udržiavajú hmotnosť na minime.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Halstead vyhlasuje, že dizajn, uvedený v týchto oficiálnych náčrtoch, sa inšpiruje McLaren F1. Vodič sedí v centrálnej polohe s dvoma sedadlami na oboch stranách, zatiaľ čo pohybujúci sa strieška z prúdového štýlu nahrádza tradičné dvere.
Spoločnosť Halstead dúfa, že automobil bude pripravený na udalosť Detroit Autorama Hot Rod v roku 2016, kde bude odhalený v kovu prvýkrát. Rozhodne, či by sa mohla dosiahnuť výroba obmedzenej prevádzky, ak je od investorov dostatočný záujem a dopyt od zákazníkov.
Viac noviniek Bugatti Veyron

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post