Honda Civic Tourer: Nové podrobnosti

Honda Civic Tourer bude odhalený v úplnej výrobnej podobe na frankfurtskej motorovej show tento rok v septembri a Auto Express sa dozvedel, že nový majetok bude mať najväčšiu batožinu v triede rodinných automobilov.
Hovorili sme s vedúcim inžinierom Adrianom Killhamom v centre výskumu a vývoja značky v Swindone, Wiltshire. Povedal: „Keď sa v Ženeve [v marci] objavil majetok VW Golf MK7, mal 605 litrov, potom Škoda išla o jeden lepší so 610 litrami v Octavii. Ale Civic ponúkne podstatne viac. “
Reklama – článok pokračuje nižšie

Killham tiež potvrdil, že rovnako ako jej súperi, 1,6-litrová naftová verzia Civic Tourera „emituje menej ako 100 g/km CO2“. A aj keď Civic nebol navrhnutý tak, aby bol vyvinutý do majetku, konverzia pridala k kerbweight menej ako 40 kg.
Dizajn koncepcie Ženevy show na našich obrázkoch bude utvrdený skôr, ako auto zasiahne predajcov, ale zatiahnuté zadné svetlá a obalové sklo zostanú. A Killham nám povedal, že topánka pery bola ešte viac znížená, aby pomohla zvýšiť praktickosť. “Civic bude ideálny pre majiteľov psov a ťahanie,” uviedol.
Udržiava aj „kúzlo“ za sedadlá Hatch, zatiaľ čo vyššia strecha zjavne vylepšila výšku v zadnej časti pre vyšších cestujúcich.
Motory sa prenesú z poklopu, takže budú benzíny 1,4 a 1,8 litra plus 2,2 a ultraferné 1,6-litrové diesely. Killham však bol coy o možnosti hybridu a povedal nám: „Tento cieľ [CO2] sa vždy pohybuje a my by sme sa mohli pozrieť na nové technológie, keď začínajú byť k dispozícii. Ale budeme sa držať motorov, ktoré zatiaľ máme. “
Tiež odhalil, že špičkoví občianski cestovníci by vynikli formou adaptívneho pozastavenia, ktoré bude „veľmi vhodné pre vagón“. A zatiaľ čo bol nejasný na presné detaily, mal by sa správať ako systém subjektu. Očakáva sa, že cena sa zvýši o „medzi 500 a 1 200 GBP“ oproti poklesu, keď bude v predaji v Spojenom kráľovstve v januári 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post