Audi oznamuje, že World Rallycross podporuje podporu pre Mattias Ekström

Audi, ktorý odhalil, že bude poskytovať úplnú továrenskú podporu majstra sveta Rallycross Mattias Ekström, keď Swede začne v apríli obranu svojho titulu v Barcelonskej sezóne 2017.
Ekström, ktorého S1 Eks RX Quattro ho minulý rok poháňala do individuálnej koruny, už mala prístup k predajcom a partnerom Audi Sport, ktorí sa značne pretekali pre nemeckého výrobcu v DTM, vzhľadom na to 2001.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Výrobca pohonu všetkých kolies však teraz dostane ďalšiu technickú podporu a vývoj od divízie Motorsport v Audi v snahe zostať pred konkurentmi, ako sú Ford, Peugeot a Volkswagen.
• Majstrovstvá sveta 2017: ukážka a kalendár
“Uvedomujeme si, že pre EKS bude čoraz ťažšie držať svoje továrne,” uviedol vedúci spoločnosti Audi Motorsport Dieter Gass. “Takže sme sa rozhodli zintenzívniť náš svetový záväzok RX.”
Spolu s fínskym motoristom Toomasom Heikkinenom, Ekström’s Eks Outfit tiež nárokoval v roku 2016 majstrovstvá tímu.
“V prvých troch rokoch sme ako tím položili veľa základov, zhromaždili sme zásadné skúsenosti a stanovili nové štandardy s EKS,” uviedol Ekström. „Bolo nám však tiež jasné, že by sme potrebovali podporu budúcnosti v Buy, aby sme mohli pokračovať v tejto úrovni.
„To, že Eks teraz dostáva podporu továrne Audi, ma veľmi teší. Som presvedčený, že Rallycross má veľkú budúcnosť, aj pokiaľ ide o potenciálnu elektrifikáciu. “
Tento krok nasleduje po obrovskom zameraní pretekárskeho programu Audi, ktorý teraz sleduje vývoj elektrických technológií, ktoré sa prihlásili až do sezóny Formula E. 2017-2018.
Tomuto správe predchádzalo neočakávané odchod z majstrovstiev sveta vytrvalosti, vrátane 24 hodín Le Mans: udalosti Blue Riband, v ktorej Audi dominovala vzhľadom na to, že na obrate tisícročia.
Robí Audi dosť na to, aby nahradil jeho odchod z Le Mans? Dajte nám vedieť nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post