Honda plánuje All-Electric Sports Car

Honda povedal Auto Express, že hodnotí plány na privedenie celoelektrického športového vozidla na globálny trh, založené na technológii, ktorú používa v pretekárov CR-Z. Závodné auto súťažilo na slávnom stúpaní Pikes Peak Hill v Colorade začiatkom tohto roka.
Spoločnosť Honda vyvinula cestný prototyp CR-Z, ktorý používa štyri elektrické motory-jeden umiestnený na každom kolese-a lítium-iónovú batériu 16 kWh. Výkonový výkon prichádza na približne 250 koní, čo je zhruba polovica energie vyvinutej pôvodným pretekárskym autom.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Momenty jasnosti: Najväčšie technické inovácie spoločnosti Honda
Úradníci odmietli zverejniť číslo krútiaceho momentu, ale požadovali 0-62 mph za 3,5 sekundy a najvyššiu rýchlosť 130 mph. Uviedli tiež, že optimálny výkon bude okolo 350 koní, pričom sa zameriava na dosah 250 míľ na základe energie batérie.
„Vyvíjame všetko možné, aby sme sa dostali na trh,“ odhalila zasvätená Honda Insider. “Teraz musíme premýšľať o komerčnom aspekte.”
6

Pretože každé koleso je napájané individuálne, systém môže vektorový krútiaci moment doprava doľava a dopredu dozadu – hoci šéfovia nám povedali, že nie je možné poslať 100 % energiu na jeden koniec.
• Budúcnosť Honda: Q&A s Honda Boss Takahiro Hachigo
Ďalšou jedinečnou črtou prototypu nad ostatnými EV je systém precízneho riadenia všetkých kolies spoločnosti Honda, ktorý umožňuje zadným kolesám obrátiť sa na uhly troch stupňov na pomoc pri manipulácii a obratnosti.
Neboli poskytnuté žiadne informácie o tom, kedy by auto mohlo vyrábať výrobu, ale čoraz viac výrobcov automobilov sleduje celé elektrické športové autá, nie je čas ako súčasnosť.
Kúpili by ste si celoelektrické športové auto od spoločnosti Honda? Dajte nám vedieť nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Honda je elektrická iba do roku 2040, pričom technológia batérií s pevným štátom prichádza koncom 20. rokov 20. storočiaHonda je elektrická iba do roku 2040, pričom technológia batérií s pevným štátom prichádza koncom 20. rokov 20. storočia

Honda oznámila, že sa zameriava na 100 % elektrické alebo vodíkové palivové články s batériou alebo vodíkové palivové články poháňané na „hlavných trhoch“ do roku 2040. V rámci nového elektroinštalácie