Renault odhaľuje plány pre Clio, Captur a Megane Hybrids

Renault odhalil svoje nové hybridné a plug-in hybridné systémy, ktoré sa objavia v nasledujúcich Clio Supermini, Captur Crossover a Megane Hatchback. Zdroje benzínu a elektrickej energie sa majú objaviť v roku 2020 a posilní záväzok spoločnosti Renault voči alternatívnym palivám, ktorý predáva popri svojom rozsahu Z.E. elektrické modely. Plány boli odhalené na parížskej autosalóne, spolu s debutom nového celoelektrického prechodu K-ze.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Úplne nový uzavretý hybrid (na rozdiel od plug-in verzie) sa dodáva s párom elektrických motorov navrhnutých tak, aby pracoval rôznymi rýchlosťami. Prvý elektrický motor pomáha s odtiahnutím preč v plnom elektrickom režime, zatiaľ čo druhý poskytuje zvýšenie výkonu pri vyšších rýchlostiach, aby pomohol pri predbiehaní alebo lezení na kopce.
• Paris Motor Show 2018: Najnovšie správy
Oba elektrické motory sú pripojené k jednej prevodovke a zostava bez spojky znamená, že systém pohonu bude úplne automatický. Tento hybridný systém sa pravdepodobne objaví, keď Clio novej generácie príde v roku 2020, ale tiež sa dostane do iných modelov. Neboli poskytnuté žiadne informácie o možnom elektrickom rozsahu alebo hodnotení hospodárstva a emisiách.
Pokiaľ ide o plug-in hybrid, spoločnosť Renault získala 1,6-litrový prirodzene nasávaný benzínový motor od spoločnosti Alliance Partner Nissan, pričom myšlienka je, že elektrický disk dopĺňa dodávku energie namiesto použitia preplňovania. Prirodzene nasávaná jednotka je pripojená k elektrickému motoru a batérii s rozmermi 9,8 kWh, ktorá je navrhnutá tak, aby poskytovala elektrickú jazdnú dosahu okolo 30 míľ, v závislosti od aplikácie.
Systém plug-in jednotky sa má objaviť v Captur and Megane od roku 2020. Nebolo spomenuté nič oficiálne, ale šéf Renault Carlos Ghosn spomenul meno „e-tech“ počas svojej prezentácie, čo bude pravdepodobne novým menom pre nové meno Hybridné modely Renault.
Páči sa vám vzhľad hybridných plánov Renault? Nechajte sa vyjadriť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post